Fontos hazai sorozat indul, zsinórban három bajnokin játszunk Csurgón.

Érkezik a PLER

Hozzánk hasonlóan, 6 ponttal áll a tabellán a fővárosi alakulat, s remek formában érkeznek a csarnokunkba, hiszen a legutóbbi, szoros FTC elleni vereséget (31:33) megelőzően hat tétmeccset tudtak le veretlenül. Idegenbeli bravúrt is elkönyvelhetett már a szezonban Lepsényi Sándor csapata, akkor 26:29-re legyőzték a Győrt. A kupakört is sikerrel vették, volt játékosunk, Jakub Mikita kiváló teljesítményének is köszönhetően, magabiztosan nyertek Komlón, a végeredmény 25:32 lett. A Final Fourba jutást Tatabányán harcolhatja ki szombati ellenfelünk.

Ami a két klub legutóbbi találkozásait illeti, tavaly szeptemberben szinte végig vezettünk hazai pályán, de végül döntetlennel zártunk. A félidőben még ötgólos volt az előnyünk, ám a 40. perctől folyamatosan meggyűlt a bajunk a PLER 7-6 elleni játékával, a vége 27:27 lett. A pesti meccs aztán a szezonunk egyik legjobb teljesítményét hozta. A védekezésünk és a támadásunk is remekelt, így egy extra, 10 gólos győzelmet értünk el (21:31).  

A sorsolás úgy hozta, hogy most jó ideig élvezhetjük a saját közönség előtti játék és a remélhetőleg telt házas hangulat előnyeit, ugyanis a PLER-t követően november 22-én a Veszprémet, míg 29-én a Budai Farkasokat is a csarnokunkban fogadjuk.

A 17:00-kor kezdődő találkozó élő közvetítése elérhető: www.mksz.hu (online),

MKSZ YouTube-csatornája.

Hajrá, Csurgó!