Küzdelmes mérkőzésen arattunk egygólos győzelmet.

150828m1

Kemény derbi várt ránk az idei első bajnokinkon, hiszen ellenfelünk a nyáron jól erősítő Gyöngyös volt.

Az első találatokra nem sokat kellett várni, utána azonban gólokban szegény időszak következett.
Jól láthatóan idegesek voltak a csapatok, sok volt a hiba mind a két oldalon.
Többnyire a zöld mezes vendégeknél volt az előny, öt perccel a szünet előtt azonban fordítani tudtunk.
Volt, hogy két találattal is vezettünk az utolsó percekben, de végül csupán egy gól volt a két csapat között harminc perc játék után.

A második félidőben egy ideig még kitartott a minimális előnyünk, bár többnyire döntetlen körül volt az állás.
Ezt követően azonban kicsit szétestünk, ezt a vendég gyöngyösiek pedig ki is használták.
Már négy gól is volt a hátrányunk, amikor mondhatni az utolsó szalmaszálba kapaszkodtunk bele, hiszen nagyjából 18 perc volt ekkor hátra a találkozóból (17:21).
Székely szerencsére elkapta a fonalat, támadásban pedig főként Mota és Cavor szerezte a gólokat.
Egy 6:2-es szériát produkálva hamar kiegyenlítettünk (23:23), de az ezt követő gyöngyösi találatra is néggyel feleltünk (27:24).
Riválisunk azonban felzárkózott egy gólra, Sótonyi mester így fél perccel a vége előtt időt is kért. Az utolsó támadásunkat azonban nem fejeztük be, de a gyöngyösiek indítását Székely lehalászta, így a mieink 28:27-re nyerték meg a bajnoki találkozót.

150828m2

CSURGÓI KK - B.BRAUN GYÖNGYÖS 28:27 (13:12)
Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok, 800 néző. V.: Kékes Cs., Kékes P.
Csurgó: Bartucz, Székely (kapusok), Gebhardt, Vadkerti 1, Jerebie 1, Nagy, Cavor 8, Hadziomerovic, Mikita, Pordán 2, Pazin 3, Hornyák 3 (2), Faluvégi 3, Herbert, Mota 5, Gazdag 2 (1). Vezetőedző: Sótonyi László
Gyöngyös: Hudák, Tamási (kapusok), Juhász 2, Bali 2, Kovacsics, Koller 2, Szalafai, Rédai, Semikov 4 (3), Mester 4, Marczinkó 3, Nagy 3, Varsandán 2, Debreczeni 3, Catalina, Sándor. Vezetőedző: Debre Viktor
Kiállítások: 6 ill. 12 perc
Büntetők: 4/3 ill. 5/3

A mérkőzésen fejsérülést szenvedő Juhász Károlynak jobbulást kívánunk!

(Közzétéve: 2015. augusztus 28.)

Legolvasottabb cikkek

A horvát Josip Pazin a spanyol első osztályból érkezik Csurgóra.
A tegnapi nyitóvacsorán klubunk elnöke ismertette a 2015/2016-os szezon céljait.
Stefan Cavor szerint folyamatosan fejlődik a csapatunk.
Újabb öt játékos távozása vált hivatalossá.
Sótonyi László az elmúlt szezon értékelése mellett a nyári átigazolásokról és a jövőről is nyilatkozott.